10 Temmuz 2008 Perşembe

BKM Mutfak


Yılmaz Erdoğan önderliğinde, BKM Mutfak oyuncularının gerçekleştirdiği Çok Güzel Hareketler Bunlar'ın bugün sezon finaliydi, izleyenlerin bildiği gibi.

Sanırım henüz 6. veya 7. bölümü falandı bugünkü sezon finali. Program geç başlayınca tabii, sezon finali de çok çabuk oldu, moral bozdu. Başından beri tek bir skecini bile kaçırmadan, zevkle izliyorum. Sürekli yeni nesle hitap eden esprilerle dolu harika skeçler var. Çok gülmediğim skeçler de oluyor ama geneli müthiş.. Ayrıca araya da şu iğrendiğimiz geyik esprileri süsleyerek koyuyorlar ama orada izlerken yine de güldürüyor.. Son yıllarda Türkiye'de izlediğim en komik TV programı, açık ara.

Şöyle bir baktığımızda gülmek için izlenebilecek 3 programdan biri durumunda. Komedi Dükkanı ve Anında Görüntü Show ile birlikte... Komedi Dükkanı ve Anında Görüntü Show ikilisi de yavaş yavaş baymaya başladı. Bilmiyorum, belki de bana öyle geliyor.. Çünkü format belli ikisinde de. İkisinde de belirli kalıplar var. Birinde farklı tarzlarda ve zamanlamalarda doğaçlama tiyatrosu oynanıyor. Diğerinde de bir kişi üzerinden dönen yine doğaçlama gibi görünen (ama birçoğu olmayan), oyuncu-yönetmen diyalogları vs...

Çok Güzel Hareketler Bunlar da bir süre sonra sıkıcılaşmaya başlamaz mı, elbet başlayabilir.. Sonuçta her hafta için birkaç "seyirciyi güldürebilecek" oyun yazmak da çok kolay iş değil. Ama bir avantajı da; bildiğimiz tiyatro işte... Sürekli farklı oyunlar yazılıp, ilginç şeyler sergilenebilir. Ancak dizi gibi arada bir yeni oyuncular, karakterler görünürse daha bir kalıcı olur.

Neyse, bunları gelecek gösterecek. Merakla 3 programın da yeni sezonunu bekliyorum.. Tabi en çok BKM oyuncularını...

1 yorum:

Adsız dedi ki...

gerçekten harika..

başlıyo şimdi mutfaktaa labalabaloploplop :)