5 Temmuz 2008 Cumartesi

Evlenek mi?

Geçen Definitely, Maybe (Kesinlikle, Belki) filmini izledim. Romantik-komedi filmlerini kayıtsız şartsız, her türlüsünü izleyen biri olarak, yine klasik bir romantik-komedi izlemekti sadece amacım. Nitekim filmde çok ilginç şeyler veya mükemmel film diyebileceğimiz veriler yok. Hoş film, şirin, mütevazı bir şekilde ilerliyor sürekli. Özellikle What Happens in Vegas'tan sonra fazlasıyla mütevazı :)

Filmi yorumlamak için yazmıyorum bu yazıyı. Buraya aktarmak istediğim tek birşey var; evlilik teklifi repliği. Heralde "söz" anlamında daha güzel bir evlenme teklifi olamazdı. İşte o teklif, buyrun...

Kadın: Why you wanna marry me?
Erkek: I wanna marry you because you're the first person that I want to look at when I wake up in the morning, and the only one I wanna kiss goodnight. Because the first time that I saw these hands, I couldn't imagine not being able to hold them. But mainly, when you love someone as much as I love you; getting married is the only thing left to do. So will you... ummm... marry me?
Kadın: Definitely. Maybe.

Yani...

Kadın: Neden benimle evlenmek istiyorsun?
Erkek: Seninle evlenmek istiyorum çünkü sen sabah uyandığımda görmek istediğim ilk kişi, ve akşam yatarken öpmek istediğim tek kişisin. Çünkü bu elleri ilk gördüğümde, onları tutabileceğimi hayal bile edemiyordum. Ama esasen, birisini benim seni sevdiğim kadar sevdiğinde onunla evlenmek, yapılacak tek şeydir. Bu yüzden, benimle... aaa... evlenir misin?
Kadın: Kesinlikle. Belki.

Hiç yorum yok: