10 Temmuz 2008 Perşembe

NBA!


NBA, ölü sezonda olduğundan birşey yazmadım blog açıldığından beri. Yalnız ortalık hareketlenmeye başladı..

Baron Davis'in LA Clippers'a gitmesiyle başlayan hareketlenmeden sonra "acaba Elton-Baron duosu neler yapar?" diye düşünmeye fırsat olmadan, Elton Brand'in Philadelphia'ya imzalamasıyla hareketlenme şiddet kazandı. Ardından hiç beklenmedik bir şekilde Corey Magette'nin Golden State ile anlaştığı söylendi. Son olarak da Pietrus-Magic aşkı izdivaç ile sonuçlanmış. (...) Oh oh neler dönmüş ya? İlginç kadrolar oluştu, ilginç bir Doğu Konferansı oluştu. Ayrıca Lakerslı Turiaf'a da sürpriz bir teklif var...

Clippers ile başlarsak; Baron tek başına kaldı orada, Kaman'ı saymazsak. Hem Elton, hem Magette ayrılınca tabii Clippers direkt lotarya takımı olmaktan, sadece Baron sayesinde yırtıyor, ki yine de lotarya takımı olursa şaşırmam. Elton'la beraber bile playoff yapıp yapamayacakları şüpheliydi böyle bir konferansta, şimdi en ufak şansları bile kalmadı bence. Baron da Hollywood havası solumak için gitmiş oldu LA'e..

Philadelphia ise; güzel bir kadro kurdu açıkçası. Vasat üstü bir gard Miller.. Yıldız adayı Iguodala, içeride Elton ve Dalembert falan, iyi bir kadro oluştu. İyi bir kadro derken, Doğu'da iddialı olacak kadar falan değil de, bir sağlık sorunu olmazsa bu sene playoff'tan biraz daha fazlasını isteyebilirler.

Golden State'e gelince; bu üç takım içinde en ilginç kadroya sahip oldular bence. Al Harrington'lar, Stephon Jackson'lar, Corey Magette'ler falan cümbüş gibi bir grup var ellerinde. Yine small-ball oynamaktan başka çareleri yok gibi duruyor.. Muhtemelen "Monta, Steph, Magette, Al, Biedrins" beşlisinden oluşan bir takımla sahada olacaklar, başka bir değişiklik olmazsa... Ve bu takımın geçen seneki Baron'lı kadrodan daha fazla verim vereceğini sanmıyorum. Yalnız sezon içinde zaman zaman çok tuhaf maçlar oynayıp, sürprizler yapacaklar..


Ayrıca Golden State, bizim Ronny Turiaf'a bizim kesinlikle veremeyeceğimiz yıllık 4M gibi bir meblağ önermiş ve Turiaf da kabul etmiş. Haklı. Lakers'tan malum ameliyat olayları dolayısıyla falan ayrılmayacağını düşünüyordum ama 4 milyon dolar, bizim verebileceğimizden çok daha fazlası. Biedrins'le birlikte içeriyi doldurmaya çalışacak, yazık oldu. Ama elimizdeki hatalı büyük kontratlar yüzünden tutamıyoruz, yapacak birşey yok. Ama Lakers açısından, Bynum-Gasol ikilisinin arkasına Kurt Thomas gibi veteran bir uzun daha iyi olacaktır. Zaman paylaşımı açısından da.. Ronny bu sezonki kadroda bile birçok zaman çok kısıtlı süreler aldı. Bynum döndüğünde çok daha kısılacaktı süreleri. Yine de kalmasını isterdim ama olmadı işte..

Katkıların için sağol. Yolun açık olsun cesur adam...

Edit: Başta bahsettiğim Pietrus olayına değinmeyi unutmuşum.. Neyine değineyim işte? Orlando'ya gidiyormuş. Gitsin.

2 yorum:

ümit avcıoğlu dedi ki...

phila çok büyük iş yaptı

zulada insanı dedi ki...

hahah baron mal gibi kaldı ortada :)