4 Temmuz 2008 Cuma

Tarafsız NTV!


Sabah NTV'nin haberlerini izliyordum. Cumhuriyet Gazetesi'nin üst düzey yetkililerinin gözaltına alındığı Ergenekon olayıyla ilgili haberin girişini yapmaya hazırlanıyordu, spiker Duygu Canbaş.

Gözaltı olaylarından kısaca bahseden Canbaş, telefonla Sabah Gazetesi'nde çalışan bir muhabire bağlandı (adını hatırlamıyorum, pardon).

Muhabir "Günaydın Duygu Canbaş" diye giriş yaptı konuşmaya. Hemen arından haber spikeri Duygu Canbaş ise "Malesef günümüz aydınlık değil" şeklinde tepki verince, hem bende ilginç bir şaşkınlık oldu, hem de karşıdaki muhabirde kısa sayılmayacak bir duraksama. Tabii karşıdaki duraksamadan sonra yaptığı hatayı anlayan Duygu Canbaş'ta da yazılarla ifade edilemeyecek bir utanma durumu görüldü. Ne de olsa sıradan bir dil sürçmesi değildi bu.

Türkiye'nin belki en seçkin haber kanalı olan ve yıllardır tarafsızlığı ayan beyan ortada olan NTV'nin, bir haber spikerinin bu talihsiz tutumu tabii ki kimseyi "NTV tarafsızlığını kaybetti" gibi bir düşünceye itmeyecektir (yazının başlığını da espri amaçlı seçtim zaten). Ama yine de sanırım bugünden itibaren birkaç ağızda yer bulmaya başlar bu gaf. Ortalığa düşmeden ben buraya yazayım da... Eheh.

1 yorum:

perfectly dedi ki...

resimdeki banu güven
yanlış olmasın