15 Ağustos 2008 Cuma

Here we go!


Efsane ABD Laguna Seca GP'sinden sonra 3 haftalık tatile girmişti MotoGP. Belki de en girmemesi gereken yerde girmişti hem de. Rossi ile Stoner arasında efsane bir mücadeleye sahne olan son yarış; hem şampiyonluğa acıkan Rossi için ana yemeğe biraz daha yaklaşma fırsatı oluyordu, hem ateşi iyice körüklüyordu, hem de tarihin en feci yarışlarından biri olarak hatırımızda kalıyordu.

Sırada Çek Cumhuriyeti GP'si var. Bugünden itibaren 'practice' olaylarıyla başladı. Yarın sıralama turları... Esas yarış ise Pazar günü. Takipteyiz.


Brno Grand Prix'i bol dönemeçli, yatmalı bir pist olarak gözükse de ciddi süratlere ulaşılabilecek yer var. Pek iğne viraj da yok. Yukarıda kısa görünen 5 düzlük de en az 250 km'ye rahat ulaşılabilecek düzlükler. Bu nedenle Stoner'ın avantajlı olacağını düşünüyorum. Gönlüm tabii ki Baba Valentin'den yana...

Not: Pazar günü 14:50'den itibaren NTV canlı olarak veriyor.

2 yorum:

Sheed dedi ki...

başkan, qualifying session linki aradığına göre bayağı sardın bu motogp olayına.. pilotajın faktör olmaktan iyice çıktığı formula 1 için çok leziz bi alternatif ;)

Çağlar dedi ki...

Abi ben çok uzun zamandır sarmış durumdayım. Babamın işiyle birebir bağıntılı olduğundan motosiklet sporlarına çocukluğumdan beri ilgi duyarım. Babam da eski yarışçıdır ve işi de motorsiklet ticareti, yarış sponsorluğu vs.

Rossi'nin 17 yaşında ortalığın tozunu attırdığı günlerden beri feci MotoGP takipçisiyimdir. Biaggi'ler, Checa'lar, Barros'lar fenaydı o zamanlar...