15 Ağustos 2008 Cuma

Sıçarken okumak


Felaket bir hastalıktır. Afedersiniz büyük abdesti yapma sırasında birşeyler okuma alışkanlığından ileri gelir bu hadise. Elinde okuyacak, inceleyecek birşey olmayınca sıçamama sorunu da baş gösterebilir. Kimine göre vazgeçilmez, kimine göre sıradan bir zevk, kimine göre iğrençlik..

Tuvalette boş boş oturup sadece işini görmek çok çekilmezdir bu hastalığa sahip insanlar için. Mutlaka elde oyalanacak birşey olmalı. Artık bazen dergi, bazen eski ansiklopedilerden, bazen bilimum ilgisiz okunacak şeylerden falan kapıyorum girmeden önce.

Bende basketbol, futbol, PC, mizah ve erkek dergilerinden oluşan kocaman bir arşiv (tahminen 500+ dergi civarında) vardı bir aralar. Tuvalete ne zaman gitsem eski sayılardan birini kapar dalardım. Yalnız futbol, mizah ve PC dergilerinin hepsini taşınırken attım. Elimde kısıtlı sayıda basketbol ve erkek dergisi kaldı. Onların da çok eski olanlarını atmıştım. Elimde toplam 100 dergi falan var şu sıralar. Arşiv sıkıntısı çekiyorum. Eskiden gazete okurdum ama tatilde, gazeteyi kahvaltı yaparken okumanın zevki bambaşka. Kitaba ise tam konsantre olunamadığı için, tercihim değil.

İşin fena yanı, okuyacak/ilgilenecek iyi birşey bulunduğunda tuvalette kalma süresi de uzuyor. İş görüldükten bir süre sonra da sandalyede oturur gibi klozette vakit geçirilebiliyor. Bu da işin sağlıksız ve pis kısmı. Malum, basur falan heheh...

Not: Bu kimileri için mide bulandırıcı yazı için özür dilerim.

3 yorum:

Sergei Sörensen dedi ki...

hahaha muhteşem. aynı dertten muzdaribiz :)

Çağlar dedi ki...

Bi yanlış anlaşılmanın önüne geçmek isterim. Ben bu alışkanlığımdan şikayetçi falan değilim heheh.

saLsa dedi ki...

Aynı alışkanlık bende de var, ve hiç mutsuz değilim. Seviyorum bu tarafımı. Hatta evde klozetin yanında 20-30 dergi vardır bende. Lavabonun altına doğru şölye, sote bir yerde.

İlerde bunu klozet yanına yaptırılacak bir gazetelik tarzı aparatla daha da profesyonelleştireceğim. Hele bi evlenelim seneye.