4 Eylül 2008 Perşembe

Recep Bey'deki değişim


Bir tek ben mi fark ediyorum bilmiyorum ama benden başka dile getirene rastlamadım henüz. Recep İvedik sürekli stil değiştiriyor dikkatime göre. Saçı, başı, kaşı, sakalları, hatta göğüs kılları... Recep'in geçirdiği evrimi resimlerle, zamana göre anlatmaya çalışayım. Yukarda gördüğünüz Recep İvedik'in TV'deki ilk, orijinal hali. Şöyle bir bakınca saçlar öne doğru, seyrek. Sakallar çok hafif bırakılmış, pis sakal. Kaşlarsa yoğun ve kalın ama birleşik değil. Ayrıca göğüs kılı yok. Hiç. İkinci evreye geçiyorum...


Daha sonra da "Kim 500 Bin İstemez ki?" isimli bilgi yarışmasıyla çıktı karşımıza Recep. Burada değişim şöyle oluyor; sakallar biraz daha fazla. Buna lafım yok, tamam. Ama kaşlar birleşmiş. Ayrıca dikkat ederseniz, aşağı doğru da sivri şekilde sarkık. Saçlar aynı, göğüs kılları yine yok.


Daha sonra Recep İvedik filmiyle karşımızdaydı Recep. Bakıyoruz... Saçlar hafif sıklaşmış. Kaşlar yoğun, kalın ve birleşik. Ama önceki aşağı doğru sarkıklık gitmiş. Dümdüz. Sakallar yine aynı. Ama göğüs değişime uğramış nedense. Bir anda kıllar çıkıvermiş.


Ve en son baskı. Recep İvedik'in Turkcell reklamlarındaki hali. Bütün kılların en yoğun olduğu, en iğrenç İvedik karakteri. Saçlar tamamen full durumda. Kaşlar iyice kalın ve birleşik. Sakallar pis sakal olmaktan, hacı sakalına doğru yola çıkmış durumda. Ve ilginçtir, göğüs kılları felaket şekilde sıklaşmış. Hatta gırtlağa kadar dayanmış.

Gerçekçiliğe dayandırırsak; Hadi sakal uzuyor kısalıyor, kabul. Saçlar da biraz zorlarsak ekim yapılmış diyebiliriz. Ama kaşlar nasıl bu kadar sık şekil değiştiriyor? Göğüs kılları nasıl bu kadar farklılık gösteriyor? Ama bir halk kahramanının sürekli stil değiştirmesi hoş değil. Heheh. Bence en komik hali yarışma programındaki hali bu arada. Son halinden hiç memnun değilim özellikle.

2 yorum:

guner dedi ki...

Sürekli şekil değiştirmesinden değil de, 'reklama laf gelmesin' diye yumuşatılmasından şikayetçiyim ben. hiç bir recep-turkcell reklamında gülmedim şu ana kadar.

tabuhan dedi ki...

Eee yıllar Göğüs kıllarınıda uzatır, Kaşlarıda birleştirir :)