6 Eylül 2008 Cumartesi

Sporkolik


Spor izleyicisi için acayip bir gün. Futbol, basketbol ve tenis... Oturup tamamı pür dikkat izlenebilecek maçlar var. Hepsini pür dikkat izlemek mümkün değil tabii. Çünkü çakışan saatler var. Ama hepsini izlemek mümkün, çareler tükenmez.

Saat sırasıyla;
18:00 Eurosport
- Federer vs. Djokovic (US Open yarı final, tenis)
19:00
TRT 1 - Türkiye - Ermenistan (2010 Dünya Kupası elemesi, futbol)
20:00
Eurosport - Nadal - Murray (US Open yarı final, tenis)
21:00 NTV Spor - Türkiye - Belçika (Eurobasket 2009 elemesi, basketbol)

Benim gibi Eurosport izleme fırsatı olmayanlar da benim taktiği kullanabilirler: Akşam 6'dan itibaren XS Sports üzerinden Federer'in tenis maçını izlemeye başlayacağım. Saat 7'de futbol maçı başlayacak, televizyonu açıp bir yandan ona, bir yandan PC'deki tenis maçına bakacağım. Futbol maçı bitince zaten basketbol maçı başlayacağı için o konuda çakışma yok. NTV Spor'dan basket maçını izlerken, yine aynı zamanda XS Sports'tan Nadal'ın maçını izleyeceğim.

Vücuda aşırı spor enjekte edilmesinden dolayı oluşabilecek hastalıklardan sorumlu değilim. Ona göre dozunda kullanın. Çok şükür ki tam da izin günüme denk geldi. Bütün gün leş gibi evde oturacağım. Akşam 6'ya kadar oyun, dizi, film falan idare ederim. 6'dan sonra kopuyoruz...

6 yorum:

Ty dedi ki...

Eheh, burada Federer maci sabah 10'da, Turkiye-Ermenistan maci 11'de, oyle gidiyor iste 8 saat fark.

Ama degisik bir cizelge izleyecegim;

Benim gibi TRT-1 izleme fırsatı olmayanlar da benim taktiği kullanabilirler: Sabah 10'dan itibaren TV'de USA kanalindan Federer'in tenis maçını izlemeye başlayacağım. Saat 11'de futbol maçı başlayacak, internetten Digiturk WEB TV'yi açıp bir yandan ona, bir yandan PC'deki futbol maçına bakacağım. Futbol maçı bitince zaten basketbol maçı başlayacağı için o konuda çakışma yok. Internet basket maçını izlerken, yine aynı zamanda USA kanalindan Nadal'ın maçını izleyeceğim.

Yani benim icin 6'ya kadar spor, 6'dan sonra lap dance...

Doğuş dedi ki...

abi türkiye - belçika basketbol maçı 21.00'da Ntvsporda.

Çağlar dedi ki...

Eheh biliyorum da yanlış yazmışım. Düzeltildi.

Mentos dedi ki...

of off..Keşke Tenis gece yarısından sonra başlasaydı..Aynı gün 2 tane milli maçta pek rastlanan bir şey değil aslında..Çok aksiyonlu bir gün olacak..Daha nasıl izleyeceğime tam olarak karar vermedim ama Nadal ve Türkiye-Ermenistan maçını kaçırmayacağım kesin..

Adsız dedi ki...

xs sports için no boradcast diyor. maçı izleyebilen varmı netten?

Çağlar dedi ki...

http://www.justin.tv/joserino

Buradan izleyebilirsiniz.