12 Ağustos 2009 Çarşamba

Ahmet "Çakar"

Ağzına sağlık be...

Arda'ya ceza verilmez!

Gaziantep-Galatasaray maçında Arda son dakikada bir sarı kart gördü. Kesinlikle hakem açısından haksız bir karar. Bir futbolcunun oyuncu değişikliğinde nereden çıkacağına hakem karışamaz. Arda klasik yerden oyun sahasını terk etmek isterken hakem Bünyamin Gezen "Farklı yerden çık" diyor. Hakemin böyle bir şey söyleme hakkı yok. Hele hele "Benim dediğimi dinlemiyor" diye bir oyuncuya sarı kart verme hakkı hiç yok. Buna rağmen Arda haksız bir şekilde sarı kart görüyor. Maç bitiyor ve sahaya girip hakemden özür diliyor. Ayağında da terlikleri var. Ve neymiş efendim, 'Arda yönetmeliklere aykırı davranıyor' diye ceza alacakmış. Adama gülerler.

EĞER CEZA VERİLİRSE...
Bir oyuncu üstelik haksız sarı kart görmüş iken, maç bitiminde centilmence hakemden özür dilemek amacıyla sahaya ister terlik, ister yalınayak isterse de mokaseniyle girsin, bu oyuncuya ceza verilemez. Verirlerse ne olur, 10 gün bunlar konuşulur ve basına öyle bir malzeme verirler ki bundan sonra maç bitiminde yeşil zemine bir cm bile girmiş hiç kimseyi cezasız bırakamazsınız. Nasıl bir ülke futboludur ki bu, jeneratörler çalışmıyor ama adamın ayağındaki terkliklerle uğraşıyoruz.

Sabah Gazetesi

4 yorum:

hadesperado dedi ki...

burada değindiği noktalar doğru da olsa bu adam ve türevleri ikiyüzlülüğün resmidir, telegol programında Arda hakkında söylemediğini bırakmadı,
herşeyi geçtim 2 gol 1 asiste rağmen ne yaptı dediler...

sen de biliyorsundur gerçi ama ciddiye alınacak birisi değil.

saygılar.

Çağlar dedi ki...

Ahmet Çakar zaten saçma bi adamdır. Ben bu konuda ne kadar doğru şeyler söylediğine binayen helal olsun diyorum. Şu olaya ceza vermek için çabalayan bir futbol camiasında yaşıyoruz çünkü.

Enes dedi ki...

Şu Messi-Arda olayında epey sövdüm ama bu adamı her türlü seviyorum. Dobra adam..

Slaughter dedi ki...

cem yılmaz'la yarışacak kapasitede bu adamın programları... Ancak ikili oynuyor ne kadar dobra konuşsa da..